64
471835

Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
4 300 - 4 780 EUR
4 880 - 5 420 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

Vy över kungliga slottet, Stockholm

Signerad Anna Palm och daterad Stockholm 1893. Akvarell 25 x 85 cm. Rikt skuren ram från tiden.