713
453745

KAFFESERVIS, 14 delar, porslin. "Flora Danica", Kungl. Dansk, 1900-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av; fat, modellnummer 3573, diameter 19,5 cm. Sex kaffekoppar med fat, modellnummer 3513, höjd 6,5 cm. Sex assietter, modellnummer 3551, diameter 17 cm. Sockerskål med lock, modellnummer 3502.

Obet slitage. (14)