728
458153

BLÄCKHORN, förgyllt silver, emalj och glas. Ryssland 1800-talets slut.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
875 - 1 050 EUR
922 - 1 110 USD
Klubbat pris

Senare norska kontrollstämplar på innre mynningskanten. Kvadratiskt glas med sneda godroner från S:t Petersburgs glasfabrik. Höjd 10 cm.