819
467983

DOSA, agat och guld, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris

Oval, rutslipad agat i form av en korg, i locket marmor samt flerfärgade stenar i låset. Höjd 3,5 cm, längd 5,5 cm.

Hårspricka, liten nagg.