838
475009

COLLIER med vit emalj samt gammalslipade diamanter totalt ca 0.50 ct, på sammetsband.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris

18K guld samt platina. Troligtvis England 1920-tal. Hängets längd ca 30 mm.

Slitage på emalj samt sammet.

Säljs till förmån för Sjöräddningssällskapet.