86
470014

Elisabeth Warling

(Sverige, 1858-1915)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 780 - 2 660 EUR
1 850 - 2 780 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Elisabeth Warling
(Sverige, 1858-1915)

Bärplockande barn

Signerad E. Warling och daterad -88. Duk 67 x 49 cm.

Säljs till förmån för Sjöräddningssällskapet.

Formgivare

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på Linköpings museum.