88
474450

Valdemar Nyström

(Sverige, 1864-1924)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Valdemar Nyström
(Sverige, 1864-1924)

Månskenspromenad på Skagen.

Signerad V. Nyström och daterad Skagen -97. Duk 46 x 27 cm.

Proveniens

Tidigare i redaktör E. Rydbergs samling, Stockholm.