Höstens Klassiska 577

28 föremål
687. APOTEKSKRUS, fajans. Rörstrand, 1764.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
688. GALLERSKÅL med FAT, fajans. Rörstrand, daterad 20/10 (17)73.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
689. FAT, porslin. Meissen, cirka 1740.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
690. SERVIS, 78 delar, porslin. Meissen, främst 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
692. KOPP med LOCK, porslin. Meissen, Marcolini (1774-1814).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
693. KOPP med FAT, porslin. Meissen, Empire.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
694. SERVIS, 98 delar, porslin. Meissen sekelskifte 1900.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
695. BURK med LOCK och FAT, porslin. Berlin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
699. VAS med INSATS på SOCKEL, porslin. Fürstenberg, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
700. FAT, porslin. Frankrike, 1700-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
701. TALLRIK, porslin. Frankrike, omkring 1800.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
713. KAFFESERVIS, 14 delar, porslin. "Flora Danica", Kungl. Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK