Madeleine Pyk – en samling F769
113
507874

Torsten Renqvist

(Sverige, 1924-2007)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 270 - 4 360 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Torsten Renqvist
(Sverige, 1924-2007)

"Snö i röd skog" / Röd och blå vinter

Signerad T.R och daterad -60. Duk 89 x 100 cm.

Gummesons Konstgalleri, Stockholm, "Torsten Renqvist", april 1963, kat nr 47.

Formgivare