318
475371

Jane Peterson

(USA, 1876-1965)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 050 - 3 490 EUR
3 190 - 3 650 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Jane Peterson
(USA, 1876-1965)

"Mausoleum Constantinople"

Signerad Jane Peterson a tergo. Pannå 45,5 x 46 cm.

Proveniens

Troligen inköpt i New York under 1960-talet.