383
520739

AXEL ENOCH BOMAN, vas, Reijmyre 1914, jugend.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Överfång med etsad och slipad dekor av sjö- och trädlandskap. Signerad Reijmyre A.E. Boman 1914 UNIK N: 362. Höjd 28,3 cm.

Litet fotnagg, överfång med ett par pyttenagg.