407
526135

VICKE LINDSTRAND, vas, "Träd i dimma", Kosta 1950-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Dekor av träd i mörkviolett och grått. Etsad stämpel LINDSTRAND KOSTA samt graverat Lu 2005 Höjd 30,5 cm.

Några smärre repor.