437
525358

ALESSANDRO PIANON, fågel, "Pulcino", Vistosi, Italien, 1960-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
27 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Rökfärgad glasmassa med rutdekor i blått och grönt, ögon i murrine, benställning av koppar. Höjd 27 cm.

Pyttenagg på glasfoten.