438
519737

ALESSANDRO PIANON, fågel, "Pulcino", Vistosi, Italien 1960-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Blå glasmassa med mörkare randdekor, ögon i murrine, benställning av koppar. Höjd 17 cm.

Smärre repor.