589
517477

W.A BOLIN, ljusstakar, ett par, Stockholm 1949.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Fyrsidig fot, avfasade hörn, pärlkantsbård. Höjd 19,5 cm, vikt tillsammans ca 1285 g.

Graverade initialer samt datering undertill. (2)

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1031. Buddha, förgylld brons. Tibet, 1600-/1700-tal.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK