607
517486

SIGURD PERSSON, ljusstakar, ett par, Stockholm 1969, smed Johann Wist, sterling.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Cylindriskt ben och fot med droppskål. Höjd 15 cm, vikt tillsammans 456 g.

Smärre repor. (2)

Proveniens

Bo och Margareta Lindhs samling, Stockholm.