Arne Jones E1299
707
510006

JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2139.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Rund rotfanerad skiva, kantsarg och tre ben av valnöt. Brännstämplat Josef Frank Firma Svenskt Tenn. Diameter 120 cm, höjd 48,5 cm.