763
515609

C G HALLBERG, takarmatur, Stockholm, 1920-30-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Nysilver, med kulor och stjärndekor, en ljuspunkt, stämpelmärkt med Hallbergs signum upptill. Diameter 40,5 cm, höjd ca 100 cm.

Smärre slitage.