771
436812

AXEL EINAR HJORTH, soffa "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
115 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Betsad furu, randig originalklädsel. Längd 200 cm.

Slitage, smärre avslag, torrsprickor.