776
515466

AXEL EINAR HJORTH, fåtöljer, ett par, "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Syrabetsad furu, järnbeslag.

Skador, dynor saknas. (2)

Tilläggslista

Omfattas EJ av följerätt (D); no droite de suite (D) on this lot.