808
467908

OTTO SCHULZ, soffa, "Schulz", Jio Möbler, Jönköping 1940-50-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Stomme av alm, svängd klismosform, fast stoppad rygg och sits klädd i mössgrönt tyg. Längd 160 cm.

Smärre slitage.