825
503213

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtölj, "Stora Eva", ur serien Paradiset, NKs Triva-serie, 1950-60-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 920 - 2 400 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Hög rygg, svängda sidor, stoppad denimblå tygklädsel, svängda ben av bok. Brickmärkt.

Klädseln med visst slitage.