827
514598

VÄVNAD, "Täppan". Gobelängteknik, 118,5 x 81 cm, Signerad AB MMF

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1931. Tillverkad efter 1941.

Obetydligt slitage och smutsig.