834
522569

DRAPERIER, 1 par. "Röd S-bård". Inplock på linnebotten. 228 x 105 respektive 223 x 105,5 cm. Signerade MMF

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Mönstret komponerat 1925. Tillverkade före 1942.

Något ställvis hårt slitage, något smutsiga, obetydliga skador.