886
519693

MATTA. Rölakan. 234,5 x 183,5 cm. Möjligen Elsa Gullberg. Sverige omkring 1940-50-tal.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Polykromt rombiskt mönster.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna med smärre skador, skadade fransar, många saknas.