893
522534

MATTA. Rölakan. 239 x 160 cm. Sverige omkring 1900-talets mitt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Rader av stora polykroma djurmaskaroner.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Sannolikt senare avslut på kortsidorna.