918
514815

MATTA. "Kattmattan". Rya. 123,5 x 70,5 cm. Signerad MMF (Märta Måås-Fjetterström). Snarlik matta medföljer. (2)

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Komponerad till Övralid 1925. Tillverkad före 1942.

Jämnt slitage, något smutsig. Skadade kortsidor.