925
514677

MATTA. "Schackrutig, brun". Reliefrya. 240 x 141 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1950.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar. En långsida med smärre revor, fransar saknas.