Moderna 578

909 föremål
408. VICKE LINDSTRAND, vas Kosta 1950-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
566. GEORG JENSEN, tesil med ställ, Köpenhamn ca 1915-21,
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
463. WILHELM KÅGE, fat, farstagods, Gustavsberg Studio 1959.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
736. JOSEF FRANK, serveringsvagn, Firma Svenskt Tenn sannolikt 1950-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
635. VIVIANNA TORUN BÜLOW HÜBE, armring, Georg Jensen, efter 1945.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
829. VÄVNAD. "Blå crocus". Gobelängvariant. 34 x 41 cm. Signerad AB MMF AML.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
676. FIRMA SVENSKT TENN, ram, Stockholm 1928.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK