Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
154
522234

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris

Jim Dine
(USA, Född 1935)

"Behind the thicket"

Etsning, träsnitt, mjukgrundsetning och färgakvatint med handkolorering, 1993, signerad med blyerts 37/75, tryckt av Spring Street Workshop, New York. 31,8 x 54 cm, bladstorlek 50 x 68,7 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.

Carpenter 68.

Formgivare