157
504999

Sam Francis

(USA, 1923-1994)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris

Sam Francis
(USA, 1923-1994)

SAM FRANCIS, färglitografi, 1968, signerad med blyerts 1/1, utgiven av Sam Francis, Santa Monica, California.

Untitled, bladstorlek 71 x 50,8 cm.

Ej examinerad ur ram.

Lembark 98 (ej avbildad).

This lithograph is not published in an edition, there is only one unique print (1/1) and two trial proofs.