165
530894

Keith Haring

(USA, 1958-1990)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Keith Haring
(USA, 1958-1990)

Utan titel, ur: "White Icons"

Reliefprägling, 1990, numrerad med blyerts 36/60, a tergo med stämpel från Keith Haring Estate samt signatur av Julia Gruen (Executor), utgiven av Tony Shafrazi Editions, Inc., New York. Bladstorlek 53,5 x 63,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Martin Lawrence Gallery.

Formgivare