245
508488

Yasumasa Morimura

(Japan, Född 1951)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 190 - 8 990 EUR
7 590 - 9 490 USD
Klubbat pris

Yasumasa Morimura
(Japan, Född 1951)

"An Inner Dialogue with Frida Kahlo (Flower Wreath and Tears)", 2001.

Signerad Y Morimura och numrerad 5/10 på etikett a tergo. C-print, bildyta 118 x 94,5 cm.

Införselmoms

Proveniens

Luhring Augustine Gallery, New York.

Hara Museum of Contemporary Art, Japan, "Morimura Self-Portraits - An Inner Dialogue with Frida Kahlo", 20 juli -30 september 2001.

Yasumasa Morimura och Hara Museum of Contemporary Art, "Morimura Self-Portraits - An Inner Dialogue with Frida Kahlo", 2001, utställningskatalog, avbildad sid 13.
"Smock Magazine, Volume 2, No. 1", 2002, avbildad sid 68.

På det här föremålet tillkommer införselmoms på det klubbade priset. För ytterligare detaljer vad god kontakta kundtjänst +46 8 661 42 73.