260
516638

Helena Blomqvist

(Sverige, Född 1975)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 800 - 2 250 EUR
1 900 - 2 370 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Helena Blomqvist
(Sverige, Född 1975)

"Autumn", 2003.

Signerad Helena Blomqvist och daterad 2004 och numrerad 2/5 a tergo. C-print, plexiglas, 46,5 x 59,5 cm. Upplaga 5 + 2 AP.

Proveniens

Knäpper+Baumgarten, Stockholm.

Helena Blomqvist m.fl, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad helsida.

Ur sviten "The Dark Planet" 2003-2006.