289
530543

Anna Kleberg

(Sverige, Född 1970)

"Porsche 911 Carrera RS, 1973", 2001.

Signerad Anna Kleberg och numrerad 3/3 på etikett a tergo. Cibachrome monterad på glas 80 x 102 cm. Upplaga 3 + 1 AP.

Utropspris:

20 000 - 30 000 SEK

2 237 - 3 356 EUR

Klubbat pris:
17 000 SEK
Tilläggslista

Korrekt teknik: Cibachrome monterad på glas.

Proveniens

Inköpt direkt från konstnären.

Anna Kleberg, "Bilar – Modellhus – Inc. – No. 1-8", 2004, avbildad helsida sid 24.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57