"Francis"
Signerad Jarl Ingvarsson och daterad 2008 a tergo. Olja och kol på masonit 125 x 244 cm.
Lars Bohman Gallery, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.
Lars Bohman Gallery, Stockholm, "Jarl Ingvarsson - Blommor", 12 januari - 17 februari 2008.
Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Jarl Ingvarsson", 14 april - 13 maj 2012.
Lars Bohman Gallery, Stockholm, "Jarl Ingvarsson - Blommor", 2008, avbildad uppslag sid 20-21.