420
520982

Olivier Mosset

(Schweiz, Född 1944)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris
310 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Olivier Mosset
(Schweiz, Född 1944)

Utan titel

Signerad Olivier Mosset och daterad 1983 a tergo. Duk 140 x 280 cm.

Proveniens

Galerie Renos Xippas, Paris.

Galerie Renos Xippas, Paris, "The Painted Desert", juni 1991.