433
503200

Louis Le Brocquy

(Irland, 1916-2012)

"Image of August Strindberg"

Signerad Louis Le Brocquy och daterad 1980. Akvarell 59,5 x 44,5 cm.

Utropspris:

50 000 - 60 000 SEK

5 593 - 6 711 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d)

Proveniens

Galleri Börjesson, Malmö. Inköpt 1981.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57