436
496231

Zeng Fanzhi

(Kina, Född 1964)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 500 - 21 900 EUR
18 200 - 22 800 USD
Klubbat pris
500 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Zeng Fanzhi
(Kina, Född 1964)

"Untitled"

Signerad Zeng Fanzhi och daterad 1999. Pastell på kartong 14,5 x 18 cm.

Tilläggslista

Pastell på kartong.

Proveniens

Aardwolf Gallery, Melbourne.
Privatsamling, Sverige.

Aardwolf Gallery, "The New Face of China", 3 - 14 oktober 2000.