441
528970

Fernandez Arman

(Frankrike, 1928-2005)

Utan titel

Signerad Arman. Blandteknik, akryl och färgtuber på duk monterad på pannå 150 x 100 cm.

Utropspris:

150 000 - 170 000 SEK

16 779 - 19 016 EUR

Klubbat pris:
130 000 SEK
Tilläggslista

Proveniens: Galleri Fabian Carlsson, Göteborg.

Proveniens

Galleri Fabian Carlsson, Göteborg.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57