82
530006

OLE WANSCHER, karmstolar, ett par "Colonial Chair, PJ 149", Poul Jeppesen, Danmark.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Palisander, flätad sits av rotting, lösa plymåer klädda i cognacsfärgat skinn. Brickmärkta.

Slitage, delvis blekta, ryggkudden med skador och lagningar vid upphängning. (2)

Tilläggslista

Säljes med CiTES-intyg.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

70. Patek Philippe, Nautilus, "Sigma Dial", ca 1984.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
120 000

ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK