Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
1008
481874

GRÄDDKANNA, av Magnus Lönberg, Borås 1809. Sengustaviansk.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
484 - 581 EUR
554 - 665 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Invändigt förgylld, kaskformad, på hög fot med nollgaller, på livet antikiserande medaljonger. Höjd 18 cm, vikt 240 gram.

Hänkel med lagning.