1008
481874

GRÄDDKANNA, av Magnus Lönberg, Borås 1809. Sengustaviansk.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
479 - 575 EUR
542 - 650 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Invändigt förgylld, kaskformad, på hög fot med nollgaller, på livet antikiserande medaljonger. Höjd 18 cm, vikt 240 gram.

Hänkel med lagning.