1019
481875

GRÄDDKANNA, Magnus Fryberg, Jönköping 1825. Empire.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld, bukig och delvis godronnerad, antikiserande medaljonger och uppsvängt bladornerat handtag. Höjd 17 cm, vikt 270 gram.

Bruksslitage.