1021
481878

GRÄDDKANNA, Nils Petter Lillja, Karlskrona 1840. Empire.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld. Kaskformad, på rund fot, dekor av breda godroner. Höjd 16,5 cm, vikt 293 gram.

Bruksslitage.