Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
1039
529213

BÄGARE, av Anders Schotte, Uddevalla 1791.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Delvis förgylld, på räfflad fot. Vågband och stämplad lambrequin. Livet med monogram och datering i lagerkrans. I botten minnesgravyr. Höjd 19 cm, vikt 466 gram.