1040
481890

SKED med kronknopp, icke identifierat bomärke, Skandinavien 1500-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Delvis förgylld, kort skaft, i bladet graverat skriftband. Vikt 36 gram.

Små bucklor samt ristat nummer i bladet.