1082
467978

ARMBANDSUR, herr, Rolex Oyster Perpetual, Chronometre, "Bubbleback", ref 3372, cal 630, manuell, stål, ca1938.

Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
2 670 - 2 870 EUR
3 040 - 3 250 USD
Klubbat pris

Urtavla med romerska siffror och stavar, röd sekundvisare, diameter 32mm, krona märkt Roelx kors Oyster. Serienummer 186380. Band, stål, Pansarlänk, ej original, längd 18cm.

Slitage. Bucklor. Repor. Urtavla skadad. Visare med anlöpning. Övre del av fjäderhus saknas i urverk. Ej funktionstestad.