1225
524310

BROSCH, 18k vitguld med rosenslipade diamanter, ostämplad, troligen David Andersen. Vikt ca5g.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris

"MBD", 25x16mm. I etui.

Smärre slitage.

Proveniens

Prinsessan Desirées barnsköterska Syster Signe Björk.

Ingrid Björnberg, "Dagbok från Haga och Stockholms slott", Stockholm 1975.