1228
495913

ARMBAND i form av en orm med ledad kropp, emaljerat huvud med två diamanter. Ryska stämplar troligen Moskva 1857.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

14K guld (56). Längd ca 20 cm.

Emaljdekor med slitage samt nagg. Omarbetad. Några bucklor. Tennlödningar.